Gotowe prezentacje 2013

KONTAKT

Tarnów - Dodane przez pomocwpisaniu1 (osoba prywatna) -

Gotowe prezentacje 2013

Pełna treść ogłoszenia Gotowe prezentacje 2013

Posiadam gotowe prezentacje maturalne z zeszłych lat , jestem nauczycielem języka polskiego, dołączam plan i bibliografie, w razie potrzeby przesyłam pomoce dodatkowe i wprowadzam poprawki, jest także możliwość wysyłki na adres do korespondencji ksero z literatury przedmiotu, posiadam także do większości prac pytania, wszelkich informacji udzielę na maila Koszt 50 zł. Prace wysyłam w danym roku szkolnym jednej osobie. Możliwość dokonania transakcji na allegro. GG. 6943415. Tel: 508170483 Wykaz wybranych tematów znajdziesz na stronie:
http chomikuj.pl/Aneta568/Dokumenty
1. Na podstawie wybranych tekstów poetyckich omów motyw przemijania. W analizie uwzględnij m.in. poezję A. Asnyka.
2. Zaprezentuj różnorodność literackich portretów obłąkanych [na wybranych przykładach].
3. Tragedia pokolenia Kolumbów wyrażona w literaturze i przez literaturę - rozważ na podstawie wybranych tekstów.
4. Zinterpretuj funkcje motywu Ikara w polskiej poezji powojennej [na wybranych przykładach].
5. Poetą jest ten który pisze wiersze i ten który wierszy nie pisze (T. Różewicz)
6. Przedyskutuj poglądy twórców na temat poezji [na wybranych przykładach].
7. Buntuję się, więc jestem /A. Camus/. Omów obrazy buntu w polskiej literaturze powojennej [na wybranych przykładach i z uwzględnieniem tekstów poetyckich].
8. Dualizm wewnętrzny bohatera literackiego jako wyraz postawy światopoglądowej wykaż na wybranych tekstach literatury polskiej i obcej.
9. Omów różne oblicza totalitaryzmu w ujęciu pisarzy XX wieku [na podstawie wybranych utworów polskich i obcych].
10. Omów literackie studium człowieka samotnego [na podstawie wybranych utworów polskich i obcych].
11. Omów różne rodzaje kreacji psychologicznych bohaterów prozy epickiej XIX w. [na wybranych przykładach].
12. Omów wpływ miłości na zachowania i postawy bohaterów literackich [na podstawie wybranych utworów z różnych epok].
13. Zanalizuj wizerunek kobiety przewrotnej w wybranych utworach literackich (polskich oraz obcych).
14. Omów sposoby krytyki wolności szlacheckiej w wybranych utworach literackich. Skomentuj różne sposoby prezentacji zła w świecie [na wybranych przykładach oraz z uwzględnieniem Fausta J. W. Goethego i Kordiana J. Słowackiego]
15. Wykaż ewolucję kreacji bohatera romantycznego w utworach A. Mickiewicza, uwzględniając cykl liryków lozańskich
16. Przedstaw podobieństwa oraz różnice w kreacji literackiej: bohatera romantycznego i pozytywistycznego albo bohatera romantycznego i modernistycznego [na wybranych przykładach polskich i obcych].
17. Omów sposoby i funkcje heroizacji bohaterów pozytywnych - w trylogii J. R. R. Tolkiena Władca Pierścieni oraz w innym wybranym utworze literackim.
18. Niech się stanie . Zinterpretuj obecność i funkcje motywu genezyjskiego w mitologii, Biblii i wybranych przykładach literackich.
19. Na podstawie wybranych tekstów literackich udowodnij, że przemiana człowieka jest zasadą romantycznego sposobu istnienia i stylu życia. Konflikt pokoleń zapisany w literaturze różnych epok. Omów zagadnienie na wybranych przykładach i dokonaj oceny.
20. Odwaga i tchórzostwo. Odwołując się do literatury, zdiagnozuj skrajne postawy bohaterów [na wybranych przykładach].
21. Omów wartości i idee pozytywistyczne, wykazując sposoby ich prezentacji w literaturze polskiej [na wybranych przykładach z epoki Pozytywizmu i czasów późniejszych, np. Maria Dąbrowska Noce i dnie].
22. Przedstaw kreacje bohaterów literackich, którzy doświadczyli okrucieństw II wojny światowej i próbują odbudować świat wartości [na wybranych przykładach]. Różne obrazy natury w literaturze przedstaw sposoby ich kreowania i funkcje w wybranych utworach.
23. Polska pieśń powstańcza jako nośnik tradycji i patriotyzmu. Omów na podstawie wybranych tekstów różnych okresów historycznych.
24. Przedstaw różne sposoby kreacji miłości w literaturze [na wybranych przykładach polskich i obcych różnych epok].
25. Zaprezentuj Polaków portret własny w wybranych utworach literack

Mapa TarnówProfil założony około 3 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Gotowe prezentacje 2013 ,50 zł


Polecane, ciekawe strony z Tarnowa. Prowadzisz serwis o Tarnowie lub zwiazany z Tarnów - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Tarnowski Portal Internetowy !Zobacz stronę Portal Tarnowskiego Sportu Kartingowego !Zobacz stronę Portal Informacyjny Tarnowa !Zobacz stronę Tarnowska Telewizja Internetowa !Zobacz stronę Telewizja Tarnowska !Zobacz stronę Tarnów w internecie !Zobacz stronę Telewizja internetowa Tarnów !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Tarnów City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Tarnowa: Dębica ogłoszenia - Bochnia darmowe ogłoszenia - Gorlice ogłoszenia bezpłatne - Mielec ogłoszenia - Jasło sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Tarnów City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj