Gotowe prezentacje 2013

KONTAKT

Tarnów - Dodane przez pomocwpisaniu1 (osoba prywatna) -

Gotowe prezentacje 2013

Pełna treść ogłoszenia Gotowe prezentacje 2013

Posiadam gotowe prezentacje maturalne z zeszłych lat , jestem nauczycielem języka polskiego, dołączam plan i bibliografie, w razie potrzeby przesyłam pomoce dodatkowe i wprowadzam poprawki, jest także możliwość wysyłki na adres do korespondencji ksero z literatury przedmiotu, posiadam także do większości prac pytania, wszelkich informacji udzielę na maila Koszt 50 zł. Prace wysyłam w danym roku szkolnym jednej osobie. Możliwość dokonania transakcji na allegro. GG. 6943415. Tel: 508170483 Wykaz wybranych tematów znajdziesz na stronie:
http chomikuj.pl/Aneta568/Dokumenty
1. Na podstawie wybranych tekstów poetyckich omów motyw przemijania. W analizie uwzględnij m.in. poezję A. Asnyka.
2. Zaprezentuj różnorodność literackich portretów obłąkanych [na wybranych przykładach].
3. Tragedia pokolenia Kolumbów wyrażona w literaturze i przez literaturę - rozważ na podstawie wybranych tekstów.
4. Zinterpretuj funkcje motywu Ikara w polskiej poezji powojennej [na wybranych przykładach].
5. Poetą jest ten który pisze wiersze i ten który wierszy nie pisze (T. Różewicz)
6. Przedyskutuj poglądy twórców na temat poezji [na wybranych przykładach].
7. Buntuję się, więc jestem /A. Camus/. Omów obrazy buntu w polskiej literaturze powojennej [na wybranych przykładach i z uwzględnieniem tekstów poetyckich].
8. Dualizm wewnętrzny bohatera literackiego jako wyraz postawy światopoglądowej wykaż na wybranych tekstach literatury polskiej i obcej.
9. Omów różne oblicza totalitaryzmu w ujęciu pisarzy XX wieku [na podstawie wybranych utworów polskich i obcych].
10. Omów literackie studium człowieka samotnego [na podstawie wybranych utworów polskich i obcych].
11. Omów różne rodzaje kreacji psychologicznych bohaterów prozy epickiej XIX w. [na wybranych przykładach].
12. Omów wpływ miłości na zachowania i postawy bohaterów literackich [na podstawie wybranych utworów z różnych epok].
13. Zanalizuj wizerunek kobiety przewrotnej w wybranych utworach literackich (polskich oraz obcych).
14. Omów sposoby krytyki wolności szlacheckiej w wybranych utworach literackich. Skomentuj różne sposoby prezentacji zła w świecie [na wybranych przykładach oraz z uwzględnieniem Fausta J. W. Goethego i Kordiana J. Słowackiego]
15. Wykaż ewolucję kreacji bohatera romantycznego w utworach A. Mickiewicza, uwzględniając cykl liryków lozańskich
16. Przedstaw podobieństwa oraz różnice w kreacji literackiej: bohatera romantycznego i pozytywistycznego albo bohatera romantycznego i modernistycznego [na wybranych przykładach polskich i obcych].
17. Omów sposoby i funkcje heroizacji bohaterów pozytywnych - w trylogii J. R. R. Tolkiena Władca Pierścieni oraz w innym wybranym utworze literackim.
18. Niech się stanie . Zinterpretuj obecność i funkcje motywu genezyjskiego w mitologii, Biblii i wybranych przykładach literackich.
19. Na podstawie wybranych tekstów literackich udowodnij, że przemiana człowieka jest zasadą romantycznego sposobu istnienia i stylu życia. Konflikt pokoleń zapisany w literaturze różnych epok. Omów zagadnienie na wybranych przykładach i dokonaj oceny.
20. Odwaga i tchórzostwo. Odwołując się do literatury, zdiagnozuj skrajne postawy bohaterów [na wybranych przykładach].
21. Omów wartości i idee pozytywistyczne, wykazując sposoby ich prezentacji w literaturze polskiej [na wybranych przykładach z epoki Pozytywizmu i czasów późniejszych, np. Maria Dąbrowska Noce i dnie].
22. Przedstaw kreacje bohaterów literackich, którzy doświadczyli okrucieństw II wojny światowej i próbują odbudować świat wartości [na wybranych przykładach]. Różne obrazy natury w literaturze przedstaw sposoby ich kreowania i funkcje w wybranych utworach.
23. Polska pieśń powstańcza jako nośnik tradycji i patriotyzmu. Omów na podstawie wybranych tekstów różnych okresów historycznych.
24. Przedstaw różne sposoby kreacji miłości w literaturze [na wybranych przykładach polskich i obcych różnych epok].
25. Zaprezentuj Polaków portret własny w wybranych utworach literack

Mapa TarnówProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Gotowe prezentacje 2013 ,50 zł


Polecane, ciekawe strony z Tarnowa. Prowadzisz serwis o Tarnowie lub zwiazany z Tarnów - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Tarnowski Portal Internetowy !Zobacz stronę Magazyn studentów PWSZ w Tarnowie !Zobacz stronę Forum PWSZ w Tarnowie !Zobacz stronę Tarnów w internecie !Zobacz stronę Portal Informacyjny Tarnowa !Zobacz stronę Tarnowska Telewizja Internetowa !Zobacz stronę Telewizja internetowa Tarnów !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Tarnów City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Tarnowa: Dębica ogłoszenia - Bochnia darmowe ogłoszenia - Gorlice ogłoszenia bezpłatne - Mielec ogłoszenia - Jasło sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Tarnów City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj